Загальна інформація

Відповідно до рішення Леськівської сільської ради  від 17.07.2020 №19-10/VII «Про створення Центру надання соціальних послуг Леськівської сільської ради», було створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг»  Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, код ЄДРПОУ 43719049. (далі – Центр).

Основною метою діяльності Центру є сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які проживають на території України, а саме на території Леськівської об’єднаної територіальної громади на законних підставах, які перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги.

На надання соціальних послуг в Центрі мають право:

– громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

– громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

– сім’ї та молодь, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. №896.

Безоплатно в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, надаються:

– сім'ям, дітям та молоді, які знаходяться у складній життєвій ситуації;

– особам з числа випускників інтернатних закладів;

– дітям-сирітам та дітям, позбавленим батьківського піклування, осібам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам;

– особам з інвалідністю;

– особам, які звільнилися з місць позбавлення волі;

– особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;

– особам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

– особам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

В структурі Центру функціонують два відділення:

1. Відділення соціальної роботи.
  2. Відділення соціальних послуг за місцем проживання.

Послуги, які надає КЗ «Центр надання соціальних послуг» Леськівської сільської ради

• Інформування
  • Догляд вдома
  • Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах
  • Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування
  • Соціальна адаптація
  • Консультування
  • Представництво інтересів
  • Посередництво
  • Соціальна профілактика
  • Натуральна допомога
  • Супровід під час інклюзивного навчання
  • Кризове/екстрене втручання
  • Соціальна інтеграція та реінтеграція

На базі КЗ "Центр надання соціальних послуг" завдяки Фонд "МХП-Громаді" в межах конкурсу соціальних ініціатив "Час діяти Україно",  відкрита кімната "Veteran Hub" та поповнено технічними і іншими реабілітаційними засобами уже існуючий пункт прокату реабілітаційних засобів. В пункті прокату кожен потребуючий мешканець Леськівської ТГ може отримати реабілітаційні засоби безкоштовно.

У кімнаті «Veteran Hub» проводяться зустрічі із військовослужбовцями, ветеранами, ветеранками, членами їхніх родин, де вони отримують кваліфіковану та комплексну допомогу, психологічну підтримку, надання юридичних консультацій.

Графік роботи«Veteran Hub»

Графік роботи КЗ ЦНСП Леськівської сільської ради