Рішення ради №51-9/VIII «Про затвердження Програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на території Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки»

Кількість переглядів: 14
Скликання: VIII скликання
Сесія: 51 сесія
Тип документу: Рішення ради
Дата: 02.04.2025
Номер документу: 51-9/VIII
Назва документу: Про затвердження Програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на території Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки
Прикріплені файли:

Фото без опису


ЛЕСЬКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

51 сесія VІІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

02.04.2025

с. Леськи

№51-9/VIІI

 

Про затвердження Програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого  середовища на території Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки

 

Відповідно до статей 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 35 Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, з метою забезпечення конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, реалізації заходів, спрямованих на створення безпечних і здорових умов праці, попередження виробничого травматизму в установах і організаціях, на підприємствах усіх форм власності i господарювання, враховуючи висновок комісії з питань фінансів, бюджету, гендерного підходу, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на 2025-2028 роки Леськівської сільської територіальної громади (додається).
  2. Виконавчому комітету Леськівської сільської ради забезпечити виконання даної Програми.
  3. Встановити, що це рішення набирає чинності з дня оприлюднення на офіційному сайті Леськівської сільської ради.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань фінансів, бюджету, гендерного підходу, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

Леськівський сільський голова                                                     Микола БАС

 

 

      

 

Додаток

до рішення Леськівської сільської ради від 02.04.2025 №51-9/VIІI

 

 

 

ПРОГРАМА

поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на території Леськівської сільської територіальної громади

на 2025-2028 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

Назва Програми

Поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на 2025-2028 роки Леськівської СТГ

Підстави для розробки Програми

Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

Закон України “Про охорону праці”

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Леськівської сільської ради

Розробник Програми

Виконавчий комітет Леськівської сільської ради

Відповідальний виконавець Програми

Виконавчий комітет Леськівської сільської ради

Учасники Програми

Виконавчий комітет Леськівської сільської ради;

установи, заклади, організації Леськівської сільської територіальної громади

Основні цілі Програми

Забезпечення здорових та безпечних умов праці на виробництві, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням, збереження життя і здоров’я людини в процесі праці, забезпечення взаємодії усіх суб’єктів соціально-трудових відносин під час прийняття рішень з питань безпеки та умов праці

Строки реалізації Програми

2025-2028 роки

Основні джерела фінансування заходів Програми

Кошти бюджету Леськівської сільської територіальної громади, а також інших джерел фінансування, що не заборонені чинним законодавством України.

Обсяг коштів бюджету

У межах кошторисних призначень

 

 

 

2. Загальні положення

 

Програма поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на 2025-2028 роки Леськівської СТГ (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України “Про охорону праці”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони праці, профілактики травматизму виробничого характеру.

Прийняття Програми дасть можливість здійснити ряд заходів з поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на підприємствах, в установах та організаціях.

Головною метою Програми є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та соціальній спрямованості, збереженню та розвитку трудового потенціалу.

Реалізацію заходів Програми буде спрямовано на поліпшення економічного стану в громаді, зниження ризику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме зменшенню видатків з місцевого та державного бюджетів на їх ліквідацію та відшкодування шкоди потерпілим на виробництві. І в кінцевому результаті – спрямовано на збереження та оздоровлення трудового потенціалу, збереження й підвищення працездатності та функціональних можливостей працівників.

 

3. Обґрунтування доцільності розроблення Програми

 

Програма створена для аналізу стану охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях територіальної громади, його впливу на економічний розвиток і трудовий потенціал та визначає заходи щодо поліпшення стану безпеки, умов праці, охорони та виробничого середовища на 2025-2028 роки та виконання конкретних завдань організаційного, матеріально- технічного, наукового та нормативно-правового характеру у сфері охорони праці, подальше вдосконалення системи управління охороною праці та співпраці з суб’єктів господарювання усіх форм власності.

Стан охорони праці на підприємстві нерозривно пов’язаний з рівнем соціально-трудових відносин, учасниками яких є роботодавець, працівник і влада, а це, у свою чергу, обумовлює функції та повноваження кожного соціального партнера у сфері охорони праці.

Найбільш негативно позначаються на стані охорони праці такі фактори:

  • недостатнє фінансування заходів з охорони праці;
  • відсутність служб охорони праці на багатьох підприємствах територіальної громади;
  • зношеність основних засобів виробництва;
  • незадовільні умови праці;
  • недостатнє забезпечення працюючих засобами індивідуального та колективного захисту;
  • недостатній рівень підготовки працюючих та фахівців з питань охорони праці;
  • низький рівень контролю, в тому числі громадського за станом охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях;
  • недостатня організація роботи з інформаційного забезпечення охорони праці;
  • виробнича діяльність в умовах воєнного часу.

 

4. Мета та основні завдання Програми

 

Метою Програми є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та соціальній спрямованості, збереженню і розвитку трудового потенціалу.

Основними завданнями  Програми є:

  • забезпечення дотримання суб’єктами господарювання нормативно-правових актів з питань охорони праці;
  • налагодження дієвого контролю за охороною праці на всіх організаційних рівнях;
  • забезпечення функціонування системи управління охороною праці на кожному підприємстві, в установі та організації;
  • приведення до нормативних рівнів (обмеження впливу) шкідливих і небезпечних факторів на робочих місцях шляхом впровадження новітніх безпечних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту;
  • зниження виробничих ризиків;
  • безпека виробничих об’єктів, устаткування та запобігання аваріям на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • удосконалення системи навчання з охорони праці, в тому числі запровадження дистанційного навчання, з використанням комп’ютерних банків даних та нових інформаційних технологій.

Виконання зазначених завдань сприятиме поліпшенню стану охорони праці, його контрольованості та прогнозованості, зменшенню кількості аварій, нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

5. Очікувані результати виконання Програми

 

Виконання Програми дасть змогу вирішити проблеми в сфері охорони праці, зокрема:

  • дозволить скоротити соціальні та економічні втрати від негативних наслідків виробничого травматизму;
  • формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища;
  • мінімізація професійних та промислових ризиків травмування та загибелі працівників, професійних захворювань та аварійності на виробництві і сприятиме сталому зростанню економіки громади.

Ефективність виконання Програми буде забезпечуватися шляхом оптимізації матеріально-технічних, фінансових, трудових витрат, спрямованих на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища для забезпечення реалізації конституційного права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, збереження та розвиток трудового потенціалу територіальної громади.

 

6. Фінансове забезпечення

 

         Фінансування заходів Програми здійснюється в передбаченому чинним законодавством порядку за рахунок коштів місцевого бюджету, а також коштів інших джерел не заборонених чинним законодавством.

 

 

Секретар ради                                                            Оксана ГАВРИШ

 

 

Додаток

до Програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на території Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки

 

 

ЗАХОДИ

щодо реалізації завдань Програми поліпшення стану безпеки,

умов праці та виробничого середовища на території

Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки

 

Найменування заходу

Термін виконання (роки)

Обсяг фінансування

Очікуваний результат

1

Організація навчання на підвищення рівня знань посадових осіб та спеціалістів

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Підвищення знань з охорони праці, забезпечення створення безпечних і не шкідливих умов праці

2

Контроль за формуванням та реалізацією в колективних договорах комплекних заходів для досягнення встановлених нормативів та існуючого рівня охорони праці

 

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Забезпечення додержання прав працівників на належні безпечні та здорові умови праці

3

Забезпечення проведення попередніх і періодичних медичних оглядів працівників

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Забезпечення динамічного нагляду за станом здоров’я працівників, виявлення ранніх ознак впливу виробничих умов і шкідливості на організм працівників, запобігання нещасним випадкам

 

4

Сприяти покращенню нормативно-правової інформованості працівників, установ та організацій

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Забезпечити покращення нормативно-правової інформованості працівників, установ та організацій

5

Забезпечення створення куточків з охорони праці, укомплектування їх необхідною нормативно-правовою документацією та відповідними технічними засобами

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Підвищення рівня знань та профілактичної роботи з питань охорони праці

6

Забезпечення на об’єктах комунальної власності проведення обстеження технічного стану, паспортизації будівель та споруд, що мають ознаки аварійності

2025-2028

У межах кошторисних призначень

Забезпечення безпеки експлуатації будівель, споруд

 

 

Секретар ради                                                                          Оксана ГАВРИШ


Протокол

лічильної комісії Леськівської сільської ради

про результат поіменного голосування

на пленарному засіданні 51 сесії 02.04.2025

 

питання: Про затвердження Програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на території Леськівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки

 

Присутність сільського голови під час голосування: так (так/ні)

Кількість зареєстрованих депутатів: 16

Кількість відсутніх на сесії депутатів: 6

Кількість осіб, які голосували «ЗА»: 16

Кількість осіб, які голосували «ПРОТИ»: 0

Кількість осіб, які голосували «УТРИМАЛИСЬ»: 0

Кількість осіб, які «Не голосували»: 1

 

ПІБ депутата

Виборчий округ

Результат голосування:

1

Адаменко Світлана Петрівна

1

За

2

Береза В’ячеслав Федорович

7

За

3

Бондаренко Надія Миколаївна

4

За

4

Борисюк Катерина  Вікторівна

2

За

5

Будак Олександр Анатолійович

4

За

6

Бурімов Євгеній Андрійович

5

За

7

Гавриш Оксана Борисівна

6

За

8

Зубик Олександра Миколаївна

3

Відсутня

9

Іващенко Віта Леонідівна

8

За

10

Короп Лариса Володимирівна

6

Не голосувала

11

Кукушкін Сергій Володимирович

1

Відсутній

12

Луговський Віталій Леонідович

7

За

13

Марштупа Ніна Яківна

2

За

14

Нелезенко Петро Миколайович

3

За

15

Олексенко Володимир Володимирович

8

За

16

Письменна Зоя Федорівна

7

Відсутня

17

Подоляк Наталія Іванівна

5

За

18

Савлучинський Вадим Сергійович

6

За

19

Сапсай Іван Іванович

6

Відсутній

20

Сушич Олена Миколаївна

4

За

21

Бас Микола Федорович

Сільський голова

За

22

Безпоясний Петро Іванович

2

Помер

23

Бондаренко Ігор Іванович

5

Помер

 

Голова лічильної комісії                         оригінал підписаний         Сушич О.М.

Член лічильної комісії                             оригінал підписаний         Бондаренко Н.М.

Член лічильної комісії                             оригінал підписаний         Нелезенко П.М.


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано