Загальна інформація

Відповідно до рішення Леськівської сільської ради  від 17.07.2020 №19-11/VII «Про створення Центру культури, дозвілля та спору Леськівської сільської ради» було створено Комунальний заклад «Центру культури, дозвілля та спорту» Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, код ЄДРПОУ 43719080.

До комунального закладу входять п’ять будинків культури (с.Леськи, с.Худяки, с.Чорнявка, с.Думанці, с.Чубівка) та чотири бібліотеки (с.Леськи, с.Худяки., с.Чорнявка, с.Думанці).

Відповідно до рішення Леськівської сільської ради  від 15.04.2021 №6-3/VIII «Про укладання контракту за результатами конкурсу з директором комунального закладу «Центр культури, дозвілля та спорту» Леськівської сільської ради» затверджено директором Сушич Олену Миколаївну.

Центр створений з метою організації культурно-просвітницьких заходів, які покликані сприяти духовному відродженню українського народу, забезпечення реалізації державної політики в галузі культури, здійснення комплексу заходів, спрямованих на розвиток художньої творчості, виявлення обдарованої молоді і залучення її до роботи в гуртках, об’єднаннях, піднесення творчого потенціалу діючих колективів художньої самодіяльності та створення нових, розвитку фізичної культури і спорту, зміцнення інтелектуальної, духовної спромоги громадян, збереження та примноження культурної спадщини, організації дозвілля населення, збереження та розвитку культури та культур інших національностей.

Основні завдання Центру

- Реалізація державної політики в галузі культури, мистецтва та спорту;

- Виявлення, розвиток і підтримка талантів та обдаровань;

- Впровадження якісно нових форм, методів культурного, спортивного дозвілля;

- Здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи;

- Збереження і розвиток національно-культурної самобутності народних традицій та звичаїв забезпечення охорони культурної спадщини, мистецтва;

- Забезпечення розвитку фізичного здоров'я населення територіальної громади;

- Організація Центром культури, дозвілля та спорту концертно-видовищної роботи і художньої самодіяльності;

- Організація веселого, життєрадісного і здорового відпочинку та розваг в Центрі культури, дозвілля та спорту та поза ним всіх вікових категорій населення;

- Організація дозвілля для різновікових груп населення, зокрема проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, карнавалів, дитячих ранків, спортивних змагань тощо;

- Організація і проведення культурно-мистецьких заходів серед населення. Зокрема проведення оглядів, фестивалів, свят самодіяльної народної творчості, спортивних змагань тощо;

- Організовує роботу гуртків, секцій та інших творчих об’єднань;

- Забезпечення читачів необхідною літературою та періодичними виданнями, систематичне вивчення інтересів і запитів у виборі літератури з врахуванням їх рівня освіти, професійних інтересів, вікових особливостей. Проведення роботи по організації книжкового фонду, його обліку та збереження.

- Організація музею, комплектування музейних предметів і забезпечення їх обліку та зберігання. Проведення екскурсійної та лекційної роботи в музеї.

- Організація туристичної діяльності на території громади.

На базі центру культури діють два зразкові дитячі танцювальні колективи «Барви» (кер. Величко І.І) та «Едельвейс»(кер. Буркацька В.П) в яких беруть участь майже 90 дітей, які є учасниками, переможцями багатьох районних обласних, всеукраїнських конкурсів.

«Едельвейс»

«Барви»

Дитячий зразковий оркестр духових інструментів керівники Лілія Луговська та Наталія Дядюра

Дитячий театр (кер.Кошелко В.М)

Гурток декоративно-прикладного мистецтва, гурток рукоділля

Студія моделювання кораблів (кер.Назаренко І.М.)

Створено молодіжний простір  12+ «МолоКо» (кер.Лагутіна В.В)

Спортивні групи та секції по футболу, баскетболу, тенісу, фітнесу, спортивний клуб важкої атлетики, військово-патріотичний клуб (кер. Давиденко А.А, Вовченко О.В)

Шахово-шашковий гурток «Пішак» (кер. Присяжна Н.І)

В центрі культури плідно працюють такі творчі співочі колективи:

Вокальний колектив «Спокуса» с.Худяки

Театрально-вокальний колектив «Натхнення» с.Леськи

Вокальний колектив «Мальви» с.Чорнявка

Дует «Дубравка» с.Думанці

Гурт сучаасної пісні «Лемон Байт»

В Комунальному закладі є два музеї: «Народний музей історії села Худяки» створений 14 березня 1982р, завідувач музеєм Квітка Василь Іванович, та музей «Історії села Леськи, краєзнавства та нематеріальної культурної спадщини» заснований в 1984 році

«Історія села Леськи, краєзнавства та нематеріальної культурної спадщини»

«Народний музей історії села Худяки»