Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознаками статі, торгівлі людьми

Куди звертатись у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми?

Торгівля людьми — темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального чи домашнього рабства.

Повномасштабна війна, збільшення людей, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми.

Пам’ятайте, що торгівля людьми ближче, ніж здається. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:

102 – поліція

527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

112 – служба екстреної допомоги в ЄС.

Рішенням виконавчого комітету Леськівської сільської ради від 24.05.2021 № 36 створено місцеву координаційну раду з питань гендерної рівності, запобігання насильству в сім’ї і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми. Відповідно до даного рішення координатором з питань здійснення заходів у сфері гендерної рівності, запобігання і протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми вигначено першого заступника Леськівського сільського голови МИХНА Петра Григоровича.

Загальний відділ виконавчого комітету Леськівської сільської ради визначений, як структурний підрозділ виконавчого комітету Леськівської сільської ради, який проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень з питань гендерної рівності, про вчинення насильства.

Про факт насильства можна повідомити:

- правоохоронні органи за номером «102»;

- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15 47.

- Національну «гарячу лінію» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335, або з мобільного 116 123;

- Дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225, 116 111 – з мобільного;

у виконавчий комітет за телефоном 0632426511, направити письмове звернення за адресою: 19640, Черкаська область, Черкаський район, с. Леськи, вул. Центральна, 53, або ж особисто прийти за вказаною адресою;

- до органу опіки та піклування за місцем проживання (перебування) дитини;

- Безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Леськівською сільською радою затверджена місцева цільова Програма із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2021-2025 роки

План дій у випадку домашнього насильства

Роз’яснення щодо проблеми вчинення домашнього насильства та боротьби із цим явищем (матеріал із сайту Уповноваженого ВРУ з прав людини)

Безоплатну правову допомогу онлайн в умовах воєнного стану можна отримати:

Розпорядженням КМУ від 02.06.2023 №496-р затверджено Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.