Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2023 17:12
Кількість переглядів: 88

Фото без опису

З початку повномасштабної війни ризик потрапляння українських громадян у ситуацію торгівлі людьми значно зріс

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано ще у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища мільйонів чоловіків, жінок і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також спонукати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, в тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Статтею 149 Кримінального кодексу України передбачено, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Законодавством передбачено, що особи, які постраждали від торгівлі людьми мають право на одноразову матеріальну допомогу та комплексну допомогу (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), враховуючи їхні особисті потреби.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України.

З початку повномасштабної війни українці стали вразливішими до торгівлі людьми, оскільки змушені були шукати прихисток у безпечних регіонах або ж за кордоном. Жінки та діти, які залишають Україну через військову агресію Російської Федерації, стикаються з ризиками потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Проте жінки, чоловіки та діти на території України теж потрапляють у ситуацію торгівлі людьми, зокрема це пов’язано з переміщенням всередині України, депортацією до Російської Федерації та примусовим переміщенням на тимчасово окуповані території.

Оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні досить складно, оскільки більшість постраждалих осіб не звертаються по допомогу, через небажання згадувати пережите, що свідчить про високий рівень латентності цих злочинів.

Виявлення та розслідування злочинів щодо торгівлі людьми та ідентифікація постраждалих осіб від торгівлі людьми вимагає ґрунтовних знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до випадків торгівлі людьми.

Як зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, на сьогодні Україна стикається з багатьма викликами у цій сфері, тому з метою попередження та недопущення потрапляння у ситуацію торгівлі людьми необхідно проводити профілактичні заходи, а саме: інформувати громадян про ризики та наслідки потрапляння в ситуації торгівлі людьми на території України та за кордоном; забезпечувати постраждалих осіб необхідною допомогою та захистом, а також притягувати винних осіб до відповідальності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано