День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (кількість загиблих варіює від 50 до 85 мільйонів осіб).
Надзвичайно важливо пам’ятати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні населені пункти.
Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
В наших душах і серцях – гордість і радість наполовину зі святою скорботою. Бо дуже велика ціна Перемоги. Кожна сім’я сьогодні згадує своїх рідних, яких торкнулася війна своїм полум’яним крилом. День Перемоги завжди житиме в наших серцях світлим днем зі сльозами на очах. А у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.
День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
Схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв, які захистили Вітчизну 75 років тому, свято пам’ятаємо воїнів, які загинули на Сході України вже у наш час, закривши собою рідну землю. І нехай наша пам'ять буде непідвладною часу.