Прозорі іспити для майбутніх водіїв: Черкащина долучилася до пілотного проекту
На Черкащині стартував пілотний проект Головного сервісного центру МВС, який передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності та запровадження онлайн запису на практичний іспит для майбутніх водіїв.
Що зміниться для майбутніх кермувальників?
За понад 3 місяці дії пілотного проєкту, замовлення талонів попереднього запису онлайн користується попитом серед громадян. Тепер цією опцією можуть скористатись жителі ще 4 областей. Кандидати у водії мають вибір, як отримати талон попереднього запису на іспити. Це можна зробити через термінал, який розташований безпосередньо у приміщенні сервісного центру МВС. Або ж замовити талон онлайн через е-запис, який генерується на 14 днів вперед. Завдяки дистанційному запису, кількість візитів до сервісного центру МВС скоротиться з двох до одного. Це дуже зручно та швидко, адже тепер не потрібно витрачати додатковий час і кошти на дорогу.
Сервісні центри МВС стануть своєрідними екзаменаційними хабами з просторими класами. Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик: «Ми посилюємо технічні умови в екзаменаційних класах. Тобто, сервісні центри МВС перетворюємо в своєрідні екзаменаційні хаби з просторими класами. Ми додатково обладнали їх відеокамерами з аудіозаписом, які фіксуватимуть звук. Тож кандидати у водії не зможуть отримати можливу підказку від сторонніх осіб. А завдяки додатковій відеофіксації виключається будь-яке ймовірне втручання в іспити. Такий посилений технічний контроль стане дієвим інструментом для оскарження результатів іспитів».
Майбутні кермувальники також мають можливість вибрати сервісний центр МВС, у якому хочуть складати теоретичне та практичне тестування. Вони розташовані за адресами:
Черкаська область:
- Черкаси (сервісний центр МВС № 7141);
- Умань (сервісний центр МВС № 7142).
Відтепер експеримент із прозорого складання іспитів у сервісних центрах МВС діятиме в 12 областях України. Розпочався проєкт із Львівської, Київської, Одеської та Вінницької областей понад 3 місяці тому. А з 3 серпня розширився на Рівненщину, Житомирщину, Кіровоградщину та Сумщину. Про результати успішності кандидатів у водії розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик: «У цих регіонах знизився відсоток успішності тестування. Теоретичний іспит з першого разу склали – 24,5%, а практичний більш як 32%. Це говорить про погану підготовку кандидатів у водії».
Щоби краще освоїти знання правил дорожнього руху та успішно скласти іспити, майбутні водії можуть пройти підготовку на сайті Головного сервісного центру МВС. Онлайн-тренажер повністю імітує умови, в яких кандидати складатимуть іспит на знання ПДР.
В інших сервісних центрах МВС в цих областях громадяни й надалі отримуватимуть всі доступні послуги: реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, видача та обмін посвідчення водія, вибракування транспортного засобу та отримання міжнародного посвідчення водія. Проте теоретичні та практичні іспити прийматимуться виключно в тих підрозділах, в яких розпочався пілотний проєкт.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм.
За інформацією із сайту Черкаської ОДА
https://ck-oda.gov.ua/novyny-cherkaskoyi-oblasti/prozori-ispiti-dlya-majbutnix-vodiyiv-cherkashhina-doluchilasya-do-pilotnogo-proektu/