Перший міжнародний конгрес з військової медицини та ментального здоров'я «Воїн: життя, здоров’я, боєздатність»
«Лише третина військових у різних опитуваннях каже, що звернулася б до психолога. У відповідях захисників простежується загальноукраїнська тенденція: упередження, що психологічна допомога – «прояв слабкості». І завдання всього суспільства – подолати цю стигму, пояснити й самому усвідомити, що вміння приймати допомогу, навпаки, є проявом сили.
Іще один виклик – комплексність: разом із військовим психологічна підтримка повинна охоплювати його близьких. Мобілізація однієї людини фактично означає «мобілізацію» всієї його чи її родини. Кожен воїн – це не просто частина війська. Це батько, чоловік, мама, дочка... Тому важливо, щоб родини опанували навички самодопомоги й дізналися, як підтримати близьку людину, яка захищає країну на фронті.»
На цьому наголосила перша леді Олена Зеленська під час першого щорічного міжнародного конгресу з військової медицини та ментального здоров'я «Воїн: життя, здоров'я, боєздатність», організованого Міністерство оборони України.
Захід зібрав провідних фахівців в галузі медицини, військових, керівництво держави, представників міжнародних організацій та громадянського суспільства задля обговорення питань здоров'я військовослужбовців, реабілітації, евакуації, медичної допомоги на полі бою та науково-технологічних інновацій у військовій медицині. Окрему увагу приділили ментальному здоровʼю українських захисників.
Олена Зеленська зазначила, що одним із найважливіших завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? є підтримка бійців. Разом із військовими таку допомогу мають отримувати і їхні близькі.
Відео про міжнародний конгрес з військової медицини та ментального здоров'я «Воїн: життя, здоров'я, боєздатність» доступне за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=dZHWMuddwGM