Рішення ради №55-29/VIII «Про затвердження Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки»

Кількість переглядів: 62
Скликання: VIII скликання
Сесія: 55 сесія
Тип документу: Рішення ради
Дата: 20.08.2025
Номер документу: 55-29/VIII
Назва документу: Про затвердження Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки
Прикріплені файли:

Фото без опису

ЛЕСЬКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

55 сесія VІІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

20.08.2025

с. Леськи

55-29/VIІI

 

Про затвердження Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки

 

Відповідно до п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,Законів України: «Про запобігання та протидію домашньому насильству», "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про соціальні послуги", "Про адміністративну процедуру", постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», спільного наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства внутрішніх справ № 3131/386 від 07.09.2009 «Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім'ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї», враховуючи висновок постійної комісії з питань фінансів, бюджету, гендерного підходу, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки (додається).
  2. Доручити Виконавчому комітету Леськівської сільської ради забезпечити виконання даної програми.
  3. Встановити, що це рішення набирає чинності з 01.01.2026.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, гендерного підходу, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

Леськівський сільський голова                                            Микола БАС

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Леськівської сільської ради від 20.08.2025 №55-29/VIІI

 

 

ПРОГРАМА

із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки

 

Паспорт Програми

1.

Повна назва програми

Програма  із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки (далі – Програма)

2.

Ініціатор розроблення Програми

Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Леськівської сільської ради

3.

Розробник Програми

Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Леськівської сільської ради

4.

Виконавці Програми

Виконавчий комітет Леськівської сільської ради, державні, комунальні, громадські установи та організації, інститути громадянського суспільства

5.

Термін реалізації Програми

2026-2028 роки

6.

Мета Програми

Метою Програми є  забезпечення оптимального функціонування цілісної системи із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Леськівській СТГ, надання ефективної допомоги постраждалим особам; удосконалення механізму міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; проведення інформаційно-просвітницьких заходів із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; створення правових і соціальних умов для належного функціонування та розвитку сім’ї як основного осередку суспільства, надання ефективної допомоги жертвам сімейного насильства

7

Очікуваний результат

Виконання Програми дасть змогу у сфері запобігання домашньому насильству:

  • підвищити рівень обізнаності населення громади у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечити руйнацію негативних стереотипів та формування нетерпимого ставлення до ненасильницької моделі сімейних відносин, що призведе до зменшення фактів  насильства, вчинене членами однієї сім'ї, жорстокого поводження з дітьми;
  • забезпечення ефективної взаємодії усіх суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі;
  • створення дієвих механізмів допомоги та захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства і насильства за ознакою статі;
  • посилення відповідальності осіб, які вчиняють домашнє насильство, набуття ними навиків безконфліктного спілкування та відповідальності за свої вчинки і життя членів сім'ї;
  • надання консультацій з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

 

І. Проблеми та обґрунтування необхідності їх розв’язання

програмним методом

Програма із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2026-2028 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про соціальні послуги", постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року N 658 "Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі", Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року N 1544-р, з метою підвищення ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості, реалізації сучасної політики і стратегії держави, спрямованих на забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, найповнішу реалізацію сім’єю своїх функцій, поліпшення її життєвого рівня, підвищення ролі сім’ї як головного осередку відтворення населення та основи суспільства.

У статті 3 Конституції України зазначено, що людина, її життя й здоров'я, недоторканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Статтею 28 Конституції України регламентується, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Домашнє насильство та насильство за ознакою статі є одним із проявів порушення прав людини, основною перешкодою до ґендерної рівності та однією з найбільш гострих соціальних проблем.

Насильство в сім’ї є порушенням права особи на життя, права на повагу до особистого та сімейного життя, до житла, права на захист від нелюдського чи такого. Що принижує гідність, поводження, інших прав, гарантованих законом.

Домашнє насильство – проблема, з якою необхідно боротися всім суспільством. Масштаби цього явища не до кінця відомі, оскільки не всі  жертви насильства звертаються в правоохоронні органи й соціальні служби за допомогою. Найбільш пагубно позначається напружений клімат у родині, у якій систематично відбуваються факти домашнього насильства, на фізичному й психічному здоров'ї дітей.

Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем загалом в Україні, від якої можуть страждати як жінки, так і чоловіки. Проте, як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки і діти, а також особи з інвалідністю та особи похилого віку. Діти страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, переносячи цей негативний досвід у власне життя в майбутньому. Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення кількості народжених дітей з вадами здоров’я, може призвести до каліцтва чи навіть, летальних наслідків через тяжкі тілесні ушкодження, несумісні з життям, або внаслідок суїцидів постраждалих осіб.

Постраждалі особи не можуть належним чином виконувати свої професійні обов’язки, внаслідок чого зростає кількість травмувань на робочих місцях. Постраждалі не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень бездоглядності  дітей та відповідно підвищується рівень соціального сирітства. Зростає кількість розлучень у сім’ях, де вчиняється домашнє насильство, та кількість правопорушень, оскільки насильство призводить не лише до дитячої бездоглядності постраждалих, а в окремих випадках – до вбивства жертвами своїх кривдників.

Після надходжень повідомлень про вчинення насильства щодо дітей, жінок чи чоловіків (осіб з інвалідністю та осіб похилого віку). Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги перевіряється факт вчинення насильства. В сім’ях де підтвердилися випадки вчинення насильства над дітьми, їх ставлять на облік, як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, на підставі скоєння фізичного насильства. З сім’ями даних дітей проводиться профілактична робота щодо запобігання повторення конфліктних ситуацій, перевіряються їх умови проживання. Також дані сім’ї взяті на облік з приводу вчинення насильства в сім’ї. В ході соціального супроводу сім’ям надається соціально-педагогічна і психологічна допомога спрямована на налагодження стосунків в сім’ї, набуття навичок конструктивного виходу із конфліктних ситуацій, контролю за власними емоціями, розвитку вміння до управління агресією, емпатією.

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, провокує збільшення випадків насильства в родинах. Згідно зі статистикою, незмінною залишається тенденція, що жінки та діти є найвразливішою категорією населення, які страждають від домашнього насильства. У групі підвищеного ризику потрапляння у ситуації насильства знаходяться особи з інвалідністю, особи похилого віку, внутрішньо переміщені родини, родини військовослужбовців і військовослужбовиць, які повертаються і будуть повертатися з точок, де ведуться бойові дії. Вже на сьогодні спостерігається збільшення випадків домашнього насильства в сім'ях демобілізованих. Громадські діячки, які працюють у сфері попередженні і реагування на випадки насильства, говорять, що маючи досвід 2014 - 2015 років, наше суспільство очікує збільшення кількості випадків домашнього насильства, зокрема в родинах військовослужбовців.

Також чітко простежуються тенденції збільшення випадків насильства серед внутрішньо переміщених родин, особливо тих, які переміщені з зон активних бойових дій та які певний час перебували в складному становищі.

Однією із причин загострень стосунків є вимушене переміщення, втрата звичної картини життя. Багато людей втратили роботу, змінили галузь діяльності, поміняли житло, і це негативно вплинуло на стосунки під час яких страждають і діти. Адже переважна більшість внутрішньо переміщених осіб - це жінки з дітьми. На жінок лягла здебільшого одноосібна відповідальність за безпеку родини, що призвело до психологічного навантаження, непорозумінь і, як наслідок, жорстокого поводження з дітьми.

Насильство щодо жінок та дівчат негативно впливає на їхнє репродуктивне здоров'я, внаслідок чого знижується рівень народжуваності та збільшується кількість новонароджених дітей з вадами здоров'я. Постраждалі від домашнього насильства жінки, не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов'язки, внаслідок чого зростає рівень соціального сирітства.

Загалом повномасштабне вторгнення Росії в Україну має руйнівний вплив на жінок та чоловіків всіх соціальних і вікових груп, зокрема на психічне здоров'я. Зросли і факти сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, про які стали відкрито говорити.

Щоб ефективно протидіяти насильству, фахівці повинні розуміти природу та типи насильства, його наслідки та вплив на постраждалих. Навчання надає можливість вивчати та вдосконалювати практичні навички в реагуванні на ситуації насильства, включаючи комунікаційні та конфліктологічні навички; компетентні фахівці можуть розробляти та впроваджуватипрограми запобігання насильству, що відповідають конкретним потребам та запитам громади. Також постійне навчання фахівців сприятиме забезпеченню постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Леськівській СТГ, доступом до спеціалізованих сервісів; формуванню нульової толерантності до насильства в суспільстві, а також розвитку міжсекторальної співпраці ( правоохоронними органами, медичними установами, неприбутковими організаціями), що є важливим для ефективності протидії насильству.

Серед основного - потрібно  підвищити проінформованість жителів Леськівської СТГ про існуючі сервіси допомоги, алгоритму дій у випадку потрапляння в ситуацію насильства, особливо в період повномаштабного вторгнення.

Програму спрямовано на вирішення таких важливих проблем- таких як необхідність функціонування та забезпечення належних умов діяльності спеціалізованих та інших служб підтримки постраждалих осіб з метою надання доступних та якісних соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

В Україні прослідковується тенденція до стабільно високої кількості повідомлень про факти вчинення домашнього насильства, незважаючи на те, що цей вид правопорушень відрізняється високим рівнем латентності.

Разом з тим толерантне ставлення суспільства до насильства, перекладання вини за насильство на самих постраждалих у більшості випадків не спонукає жінок і дівчат повідомляти про пережите чи звертатися по допомогу, змушує приховувати такі випадки від оточуючих. Крім того, багато жінок та дівчат, особливо тих, які переїхали зі свого регіону в інший, не знають, до кого звертатися і перебувають у соціальному вакуумі. Це призводить до зменшення кількості повідомлень про факти вчинення домашнього насильства, які реєструються секторами протидії домашньому насильству.

Прийняття Програми обумовлено необхідністю розбудови системи із запобігання та протидії домашньому насильству, запровадження дієвого механізму координації діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи в цій сфері; визначення на місцевому рівні конкретних заходів із захисту, підтримки та соціалізації постраждалих від домашнього насильства; висвітлення в засобах масовою інформації проблем, які стосуються домашнього насильства; залученістю організацій громадського суспільства для вирішення питання попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі; підвищення рівня правовідомості та відповідальності громадян.

 

ІІ. Мета Програми

Метою Програми є  забезпечення оптимального функціонування цілісної системи із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Леськівській СТГ, надання ефективної допомоги постраждалим особам; проведення підвищення кваліфікації фахівців, які надають соціальні послуги постраждалим особам, удосконалення механізму міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; проведення інформаційно-просвітницьких заходів із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; створення правових і соціальних умов для належного функціонування та розвитку сім’ї як основного осередку суспільства, надання ефективної допомоги жертвам сімейного насильства.

 

ІІІ. Перелік завдань та заходів Програми

Основними завданнями Програми є:

  • забезпечення доступності та якості надання необхідних соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильста та насильства за ознакою статі, забезпечення належних умов діяльності спеціалізованих та іншихслужб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства, насильства за ознакою статі;
  • удосконалення функцірнування системи та підвищення рівня професійної компетенції спеціалістів щодо запобігання та протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  • проведення широкого кола  інформаційно-просвітницьких захожів щодо обізнаності населення з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
  • реалізація комплексної державної політики щодо попередження домашнього насильства і насильства за ознакою статі;
  • забезпечення ефективної системи раннього виявлення сімей, у яких вчиняється домашнє насильство і насильство за ознакою статі або є реальна загроза його вчинення, та організації соціального супроводу таких сімей;

Перелік заходів Програми додається.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Леськівської сільської територіальної громади, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяги фінансування Програми визначаються при затвердженні бюджету Леськівської сільської територіальної громади, або при внесенні змін до нього у межах наявних фінансових можливостей.

 

  1. Очікувані кінцеві результати виконання Програми

Виконання Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі до 2028 року дасть змогу у сфері запобігання домашньому насильству:

  • підвищити рівень обізнаності населення громади у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечити руйнацію негативних стереотипів та формування нетерпимого ставлення до ненасильницької моделі сімейних відносин, що призведе до зменшення фактів  насильства, вчинене членами однієї сім'ї, жорстокого поводження з дітьми;
  • забезпечення ефективної взаємодії усіх суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі;
  • створення дієвих механізмів допомоги та захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства і насильства за ознакою статі;
  • посилення відповідальності осіб, які вчиняють домашнє насильство, набуття ними навиків безконфліктного спілкування та відповідальності за свої вчинки і життя членів сім'ї;
  • надання консультацій з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                      Оксана ГАВРИШ

 

 

Додаток

до Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки

 

ЗАХОДИ

щодо реалізації Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі

Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки

 

І. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм та проявів домашнього насильства і насильства за ознакою статі 

 

№ з/п

Найменування заходу

Термін виконання

Виконавці

Джерело фінансування

 
 

1.

Проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з батьками, особами, що їх замінюють, та іншими членами сімей у родинах, які опинились у складних життєвих обставинах та сім’ях, де існують випадки вчинення насильства щодо дітей або існує реальна загроза його вчинення

Протягом року

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

2.

Проведення тематичних семінарів, лекцій, «круглих» столів для працівників освіти за участі суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Щокварталу

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

3.

Проведення правопросвітницької роботи серед учнівської молоді «Скажемо НІ! Насильству»

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, ЗЗСО

Бюджет

громади

 

4.

Проведення тренінгів для батьків з питань запобігання насильству в сім’ї

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

5.

Інформування постраждалої дитини, її батьків, інших законних представників, які не є кривдниками, про права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися 

У разі виявлення чи підтвердження повідомлення про насильство

Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

6.

Інформування населення через засоби масової інформації про правові основи запобігання та протидії насильству, види допомоги особам, які потерпають від насильства в сім'ї

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

7.

Розміщення на інформаційних стендах в лікувальних закладах інформації для постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, а також номери телефонів відповідних служб, за якими вони можуть звернутися в разі необхідності

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

8.

Проведення у закладах освіти громади просвітницьких заходів із питань запобігання та протидії насильству із залученням представників відповідних служб

Постійно

Служба у справах дітей,  Центр надання соціальних послуг, ЗЗСО

 

Бюджет

громади

 

9.

Розробка та розповсюдження інформаційних матеріалів (буклети, флаери, листівки) з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї, протидії булінгу та запобігання торгівлі людьми

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, відділ освіти та культури, ЗЗСО

Бюджет

громади

 

10.

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (флешмоби, семінари, зустрічі)

Щорічно, листопад-грудень

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, відділ освіти та культури, Центр культури та дозвілля, ЗЗСО

 

Бюджет

громади

 

11.

Організація спеціалізованих тренінгів для працівників правоохоронних органів, медичних закладів, соціальних служб, освітян.

Постійно

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, відділ освіти та культури, Центр культури та дозвілля, ЗЗСО

 

Бюджет

громади

 

12.

Проведення конкурсу дитячого малюнку  «Світ без насильства очима дітей»

Щорічно,

листопад-грудень

Служба у справах дітей , ЗЗСО, ЗДО

Бюджет

громади

 

 

ІІ. Забезпечення діяльності системи моніторингу та удосконалення механізму взаємодії у сфері

запобігання та протидії домашньому насильству

 

№ з/п

Найменування заходу

Термін виконання

Виконавці

Джерело фінансування

 
 

1.

Організація і проведення соціологічних, правових, психолого-педагогічних та інших досліджень у сфері домашнього насильства, його причини та наслідки

Постійно

Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

2.

Забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дітей виконавчого комітету Леськівської сільської ради

Щомісячно

Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

3.

Невідкладне реагування на повідомлення про випадки домашнього насильства, жорстокого поводження стосовно дітей

Постійно

Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

4.

Своєчасне повідомлення про випадки вчинення насильства в сім’ї відповідні підрозділи для проведення спільних дій та подальшого розгляду на комісії з питань захисту прав дітей виконавчого комітету Леськівської сільської ради для прийняття відповідного рішення

У термін не більше однієї доби з часу отримання інформації

Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, Відділ освіти, культури, сім’ї. молоді та спорту

Бюджет

громади

 

5.

Надання необхідної медичної допомоги особі, яка зазнала насильства в сім’ї. Вжиття невідкладних заходів до ліквідації наслідків і загрози неправомірних дій у відношенні до дитини. У разі потреби розгляд питання про тимчасове вилучення дитини з сім’ї, де вона зазнала насильство в сім’ї або де існує загроза його вчинення, та подальше її влаштування до закладів, де створені належні умови проживання і виховання для реабілітації дитини

У разі виявлення чи підтвердження повідомлення про насильство

Служба у справах дітей, сімейні лікарі, фельдшери

Бюджет

громади

 

6.

Забезпечення проведення медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства при виявленні тілесних ушкоджень

Постійно

Служба у справах дітей, сімейні лікарі, фельдшери

Бюджет

громади

 

7.

Направлення постраждалих осіб від домашнього насильства на анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію у разі виявлення у постраждалих осіб ушкоджень сексуального характеру

Постійно

Служба у справах дітей, сімейні лікарі, фельдшери

Бюджет

громади

 

8.

Надання комплексу соціальних послуг постраждалим особам, які є недієздатними особами, від домашнього насильства і насильства за ознакою статі, у разі якщо законного представника такій особі не призначено або законний представник є кривдником чи ухиляється від захисту прав та інтересів такої особи

Постійно

Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

9.

Влаштування постраждалої особи, яка є недієздатною особою, до закладу соціального захисту у разі, якщо у зв’язку із вчиненням домашнього насильства проживання такої особи в сім’ї чи з опікуном становить загрозу її життю та здоров’ю

Постійно

Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

10.

Проведення оцінки потреб осіб та сімей, постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі; надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, супроводу та соціальної профілактики відповідно до їх потреб; направлення до інших суб’єктів для отримання додаткових послуг; виїзд бригади після отримання повідомлення про виявлення факту вчинення насильства та потребу у наданні постраждалій особі термінової допомоги

Постійно

Центр надання соціальних послуг

Бюджет

громади

 

11.

Проведення роботи щодо своєчасного виявлення сімей, де існує загроза скоєння домашнього насильства і загроза життю та здоров’ю дітей

Протягом року під час рейдів

Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

12.

Проведення спільних рейдів, з метою відвідування сімей, в яких скоєно насильство щодо дітей або існує реальна його загроза, перевірка отриманої інформації (проведення  бесіди з дитиною, членами родини, працівниками закладу освіти, де навчаються чи виховуються діти, сусідами, тощо, проведення обстеження житлово-побутових умов проживання сім’ї

У разі надходження повідомлення

Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

13.

Ведення обліку дітей, стосовно яких вчинено насильство в сім’ї

До зникнення підстав перебування на обліку

Служба у справах дітей

 

Бюджет

громади

 

14.

Моніторинг кількості звернень та аналіз проведеної роботи зі зверненнями щодо вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення стосовно дітей та кількість сімей, у яких діти зазнали насильства

Щоквартально

Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей, Відділ освіти, культури, сім’ї. молоді та спорту

Бюджет

громади

 

15.

Захист прав та інтересів постраждалої дитини, у тому числі шляхом звернення до суду, представництва прав та інтересів дитини у суді при розгляді питань, пов’язаних із здійсненням актів домашнього насильства

У разі необхідності

Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

16.

Надання соціальних послуг жінкам (з дітьми), що постраждали від домашнього насильства, що опинились у складних життєвих обставинах

У разі необхідності

Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей

Бюджет

громади

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                                     Оксана ГАВРИШ


Протокол

лічильної комісії Леськівської сільської ради

про результат поіменного голосування

на пленарному засіданні 55 сесії 20.08.2025

 

питання: Про затвердження Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі Леськівської сільської ради на 2026-2028 роки

 

Присутність сільського голови під час голосування: так (так/ні)

Кількість зареєстрованих депутатів: 15

Кількість відсутніх на сесії депутатів: 7

Кількість осіб, які голосували «ЗА»: 16

Кількість осіб, які голосували «ПРОТИ»: 0

Кількість осіб, які голосували «УТРИМАЛИСЬ»: 0

Кількість осіб, які «Не голосували»: 0

 

ПІБ депутата

Виборчий округ

Результат голосування:

1

Адаменко Світлана Петрівна

1

За

2

Береза В’ячеслав Федорович

7

За

3

Бондаренко Надія Миколаївна

4

За

4

Борисюк Катерина  Вікторівна

2

Відсутня

5

Будак Олександр Анатолійович

4

За

6

Бурімов Євгеній Андрійович

5

Відсутній

7

Гавриш Оксана Борисівна

6

За

8

Зубик Олександра Миколаївна

3

Відсутня

9

Іващенко Віта Леонідівна

8

За

10

Короп Лариса Володимирівна

6

За

11

Кукушкін Сергій Володимирович

1

Відсутній

12

Луговський Віталій Леонідович

7

За

13

Марштупа Ніна Яківна

2

За

14

Нелезенко Петро Миколайович

3

За

15

Олексенко Володимир Володимирович

8

За

16

Письменна Зоя Федорівна

7

За

17

Подоляк Наталія Іванівна

5

За

18

Савлучинський Вадим Сергійович

6

За

19

Сапсай Іван Іванович

6

Відсутній

20

Сушич Олена Миколаївна

4

За

21

Бас Микола Федорович

Сільський голова

За

22

Безпоясний Петро Іванович

2

Помер

23

Бондаренко Ігор Іванович

5

Помер

 

Голова лічильної комісії                                                                        Письменна З.Ф.

Член лічильної комісії                                                                            Іващенко В.Л..

Член лічильної комісії                                                                            Луговський В.Л.


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано