РРО: повернення коштів “кешбек”

Дата: 12.03.2020 14:50

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 20.09.2019р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» викладено у новій редакції статтю 25 Закону України від 06.05.2095р. №265, а саме  щодо визначення механізму «кешбек», який  передусім запроваджується для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на них. Кешбек запрацює не раніше 1 жовтня 2020 року.

Схема повернення коштів “кешбек” така:

купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн, перевіряєте чек на сайті;

якщо його там немає, подаєте скаргу в електронному кабінеті;

якщо чек не був фіскалізований, продавця штрафують, а ви повертаєте вартість покупки та залишаєте собі товар.

Скажімо, ви придбали товар (на суму 850 грн. і більше), отримали чек, перевірили на сайті ДПС. Чек виявився ФІСКАЛІЗОВАНИЙ, виданий на повну суму, відповідно - кешбеку не буде!

Якщо чек НЕ ФІСКАЛІЗОВАНИЙ.

Ви пишете скаргу на сайт ДПС через електронний кабнет. Далі податкова перевіряє продавця і якщо виявиться, що порушень НЕМАЄ, не виникає підстав для кешбеку.

Якщо ж ПОРУШЕННЯ Є, в такому разі з бюджету виплачують суму, яка дорвнює 100% вартості проданих з порушенням товарів, АЛЕ лише після сплати продавцем штрафу.

Відзначимо, що покупець не зможе використовувати систему «кешбек» у нечесній конкурентній боротьбі.

Для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через електронний кабінет.

Застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо - податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення – встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа

Податкова служба насамперед оцінюватиме достовірність документів, доданих до скарги, а не лише правомірність дій продавця стосовно покупця

Оскаржувати чек можливо за умови загальної покупки на суму понад 850 гривень.

Посилання на Закон №128-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/128-20