День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2020 12:49

8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Друга  світова  війна  стала  найбільш  кривавою  і  жорстокою  в  історії людства (кількість загиблих варіює від 50 до 85 мільйонів осіб).

Надзвичайно важливо пам’ятати та вшановувати подвиг ветеранів,  котрі  боролися  з  нацизмом  і  перемогли  його.  Але  не  менше заслуговують  на  увагу  та  пам’ять  інші,  кого  торкнулась  війна  – військовополонені,  остарбайтери,  підпільники,  діти  війни,  цивільні,  які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні населені пункти.

Війна  це  не  лише  танки,  гармати  і  видовищні  бої  –  війна  це  мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

В наших душах і серцях – гордість і радість наполовину зі святою скорботою. Бо дуже велика ціна Перемоги. Кожна сім’я сьогодні згадує своїх рідних, яких торкнулася війна своїм полум’яним крилом. День Перемоги завжди житиме в наших серцях світлим днем зі сльозами на очах. А у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.

День  пам’яті  та  примирення  та  День  перемоги  над  нацизмом  у  Другій світовій  війні  символізує  не  тріумф  переможців  над  переможеними,  а  має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією,  анексією.  Найважливішим  підсумком  війни  має  бути  не  культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв, які захистили Вітчизну 75 років тому, свято пам’ятаємо воїнів, які загинули на Сході України вже у наш час, закривши собою рідну землю. І нехай наша пам'ять буде непідвладною часу.