Державна підтримка бізнесу в період карантину

Дата: 01.02.2021 10:45
Кількість переглядів: 407

Фото без описуДержавна підтримка бізнесу в період карантину!

Ні для кого не секрет, що пандемія COVID-19 та впровадження різних форм карантину у 2020 році призвела до зупинення або скорочення нормальної роботи суб’єктів господарювання. Найбільш уразливими в цьому випадку опинились підприємства малого та середнього бізнесу і особливо фізичні особи-підприємці. Служба зайнятості, як соціальний партнер, не стояла осторонь цих процесів та вживала всіх можливих заходів аби допомогти роботодавцям у скрутний час.

Так, протягом минулого року Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості долучилась до реалізації двох урядових проектів щодо надання фінансової підтримки бізнесу на період карантинних обмежень.

Завдяки отриманій допомозі роботодавцям Черкаського району вдалося зберегти понад 350 робочих місць.

Приміром, з квітня 2020 року почала діяти програма надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого або середнього бізнесу та фізичних осіб-підприємців, які є застрахованими особами. Така допомога дозволила покривати витрати на заробітну плату працівників у разі скорочення чи зупинення виробництва через карантин.

У 2020 році цей вид допомоги отримали 23 роботодавці Черкаського району з малого та середнього бізнесу та 100 фізичних осіб - підприємців на загальну суму понад 2,6 млн грн. Це дозволило зберегти робочі місця та стало суттєвою фінансовою підтримкою для працівників та фізичних осіб-підприємців, які тимчасово залишилися без роботи під час карантину.

Також, у кінці минулого року служба зайнятості отримала можливість надати одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів.

Так, 7 суб’єктів господарювання скористалися програмою виплати одноразової матеріальної допомоги юридичним особам, основний вид діяльності яких не входив до переліку заборонених Урядом на період карантину  для 142 найманих працівників на суму понад 670 тис. грн.

У 2020 році допомогу отримували і представники транспортної галузі і лісозаготівлі, виробництва меблів, будівництва, сільського господарства, підприємства роздрібної торгівлі, готельного господарства та сфери послуг тощо.

“Впроваджена фінансова підтримка – це ефективний механізм для збереження робочих місць. Адже надана допомога сприяла збереженню робочих місць найманих працівників у період карантину та запобігала зростанню безробіття”, - зауважив директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Гриценко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано