Документуємо від народження: як оформити закордонний паспорт дитині (до 16 років)

Дата: 25.02.2021 15:56

Документуємо від народження: як оформити закордонний паспорт дитині

(до 16 років)

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий документ оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, після досягнення 16-річчя – на 10 років.

Подавати документи на оформлення закордонного паспорта для дитини, яка не досягла 16-річного віку, мають її батьки або ж законні представники.

Для цього необхідні такі документи:

? свідоцтво про народження дитини;

? паспорт громадянина України одного з батьків;

? паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

? довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

? раніше видані паспорти для виїзду за кордон або проїзні документи дитини (за наявності);

? документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів.

Зазначимо, що оформлення закордонного паспорта дитині до 12 років можливе без її присутності, проте за наявності фото дитини розміром 10 х 15 сантиметрів (на світлому фоні, де 80 % зображення обличчя) для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

ВАЖЛИВО! Якщо один із батьків є іноземцем/особою без громадянства або на момент народження дитини був іноземцем/ особою без громадянства необхідна довідка про реєстрацію дитини громадянином України.

Термін оформлення закордонного паспорта:

20 робочих  днів – 694 грн;

7 робочих днів – 1046 грн;

3 робочих дні – 1046 грн *

(*у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого чи смертю родича, який проживає за кордоном )

Біометричний закордонний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини.

Для отримання виготовленого та доставленого в підрозділ біометричного документа дитини батькам при собі необхідно мати:

? свій паспорт громадянина України;

? свідоцтво про народження дитини.

Для подачі заяви на оформлення закордонного паспорта маєте змогу прийти безпосередньо в обраний підрозділ Міграційної служби або ж спланувати відвідання підрозділу за допомогою електронної черги.

Нагадуємо, запис до електронної черги Соснівського РВ у м. Черкаси Управління ДМС України в Черкаській області можна здійснити трьома способами:

1. через термінал у підрозділі міграційної служби;

2. через термінал у підрозділі міграційної служби, отримавши талон у поточну чергу протягом дня;

3. через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС → https://dmsu.gov.ua/services/online.html

Окрім цього, проконсультує, допоможе записатися в електронну чергу та відслідкує готовність документа – чат-бот ДМС у Viber чи Telegram (покликання теж на сайті ДМС).

Додаткова інформація за телефонами Соснівського РВ у м. Черкаси ? (0472) 63-74-55 та «гарячої» лінії Управління ДМС України в Черкаській області ? (0472) 54-09-60.

Чекаємо Вас у нашому підрозділі за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 116.

Соснівський РВ у м. Черкаси Управління ДМС України в Черкаській області