Як отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Дата: 07.03.2022 13:59
Кількість переглядів: 140

      Під час воєнного стану особам, які внаслідок активних бойових дій перемістились до інших регіонів, за їхнім бажанням надається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи*, а також вносяться їхні дані до Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб (ВПО).  

Уряд змінив порядок оформлення і видачі довідки ВПО. Це зроблено для того, щоб особи, які перемістились з регіонів, де тривають активні бойові дії, отримали статус ВПО та змогли своєчасно оформити соціальні виплати.

      Право на отримання такої довідки мають особи, які переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, що є окупованою або де проводяться бойові дії.

Куди звертатися

Щоб отримати таку довідку особі необхідно звернутись до:

  • Звернутися особисто до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
  • Подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок Порталу Дія.

Хто може звернутися

Особа від 14 років і старше подає документи особисто.

Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Які документи потрібні

  • Заява (встановленого зразка).
  • Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.
  • Свідоцтво про народження дитини.

Додатково за необхідності подаються:

  • документ, що засвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи;
  • свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною та заявником.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано