Як отримати грошову допомогу внутрішньо-переміщеним особам. Інструкція

Дата: 26.03.2022 14:23

Переселенці, які перемістились у безпечні регіони України, мають право на фінансову допомогу, яка буде виплачена на банківський рахунок. Відповідне рішення було розроблено Мінсоцполітики та ухвалено Урядом.

Яка допомога належить ВПО

Суми, які належать до виплати внутрішньо-переміщеним особам наступні:

• 3000 грн за кожну дитину чи особу з інвалідністю;
  • 2000 грн на кожну іншу особу.

Допомога має бути нарахована щомісячна з місяця звернення протягом воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування. Тим, хто звернеться до 14 квітня, допомога буде виплачена і за березень також. Адресна допомога буде виплачена на банківську картку за стандартами IBAN, яка вказана в заяві.

Сума допомоги складатиме повну за місяць незалежно від дати звернення за її надання та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Допомога не включається до сукупного доходу сім’ї при наданні інших видів соціальних допомог.

Хто отримає грошову допомогу

На грошову допомогу можуть претендувати громадяни, які переїхали з територій, вказаних у розпорядженні №?204-р від 06 березня 2022 р., та перебувають на обліку ?на відповідній території. Їх перелік тут:

• Волинська область;
  • Донецька область;
  • Житомирська область;
  • Запорізька область;
  • Київська область;
  • м. Київ;
  • Луганська область;
  • Миколаївська область;
  • Одеська область;
  • Сумська область;
  • Харківська область;
  • Херсонська область;
  • Чернігівська область.

Для цього потрібно оформити відповідну заявку.

Крім того гроші будуть продовжувати отримувати внутрішньо-переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року вже отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 року №?505.

В цьому випадку додаткових заявок не потрібно, виплати будуть проводитись автоматично.