Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у 2022 році

Дата: 16.05.2022 14:57

Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” в умовах воєнного стану.

Виплата цієї допомоги в сьогоднішніх умовах відбуватиметься з дотриманням заходів безпеки щодо інформації про отримувачів, починаючи з червня, у спосіб, яким вона здійснювалась минулого року для кожної категорії отримувачів.

Варто зазначити, що виплата грошової допомоги у 2022 році здійснюється:

органами Пенсійного фонду України — особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року, шляхом включення у відомості (списки) на виплату пенсій;

структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад — особам, які не перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року, шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби, а особам, які не є військовослужбовцями, поліцейськими, особами начальницького та рядового складу, — на поточні рахунки таких осіб в уповноважених банках.

Для отримання виплати грошової допомоги потрібно, щоб відповідний статус був встановлений до 5 травня 2022 року включно.

Якщо грошову допомогу станом на 1 липня не виплачено, отримувачі грошової допомоги мають право щодо її виплати звернутися до соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання та отримати її до 30 вересня поточного року.

РОЗМІРИ

Виплати у 2022 році разової грошової допомоги до 5 травня

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

• 1 групи — 4421 гривні,
  • 2 групи — 3 906 гривень,
  • 3 групи — 3391 гривня.
  • Для учасників бойових дій грошова допомога буде виплачена в розмірі — 1491 гривня.
  • Для воїнів, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4 421 гривню.
  • Для членів сімей загиблих військових та осіб, що до них прирівнюються передбачили виплату — 966 гривень.
  • Для учасників війни — 612 гривень.