25 років тому в цей день 315 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення Конституції незалежної України. Цьому передувала славнозвісна конституційна ніч — майже добу, зокрема ніч на 28 червня, парламентарі дискутували та остаточно затверджува

Дата: 28.06.2022 15:36

25 років тому в цей день 315 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення Конституції незалежної України. Цьому передувала славнозвісна конституційна ніч — майже добу, зокрема ніч на 28 червня, парламентарі дискутували та остаточно затверджували проект нового документу.

На той момент Україна залишалася останньою із республік колишнього СРСР, яка не мала власної Конституції. Тому день її прийняття одразу став святом: День Конституції — єдине державне свято, закріплене в самій Конституцій (про що свідчить її 161 стаття).

Документ набрав чинності з дня його прийняття та замінив Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) 1978 року, за якою Україна жила майже п’ять років після проголошення незалежності, з 1991 по 1996 рік.

У преамбулі Конституції України закріплено чимало надважливих для України державотворчих засад, зокрема:

• право українського народу на самовизначення,
  • забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя в Україні,
  • підтвердження європейської ідентичності українського народу,
  • незворотність європейського та євроатлантичного курсу України,
  • прагнення до розвитку і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави.