Зміни в законодавстві щодо застосування праці іноземців

Дата: 01.11.2022 12:54
Кількість переглядів: 146

Фото без опису

З 15.10.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» від 21.09.2022 № 2623-ІХ.

Які основні новації він передбачає?

  • Розширено коло іноземців, яким дозвіл на працевлаштування видається безкоштовно. Зокрема, це стосується студентів та осіб, які стримували збройну агресію Російської Федерації.
  • Доповнено перелік способів подачі документів для отримання дозволу: зокрема, це реалізується за допомогою Порталу Дія та інших електронних засобів (за наявності відповідної технічної можливості).
  • Вилучена норма щодо виплати іноземним працівникам заробітної плати у розмірі не менше 10 та 5 мінімальних заробітних плат.
  • Змінено розмір плати за видачу дозволу залежно від строку дії дозволу:

?до 6 місяців – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб;

?до 1 року– 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

?від 1 року до 2 років – 8 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

?від 2 років до 3 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум для працездатних осіб від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк.

  • Вводиться моніторинг сплати єдиного внеску роботодавцями, які застосовують працю іноземців, відповідно до обміну даними між Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом України.
  • Уточнено перелік підстав скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні у разі несплати роботодавцем єдиного внеску та за поданням правоохоронних органів.
  • Передбачений обмін даними про прийняті рішення щодо оформлення дозволів з Державною прикордонною службою, Державною міграційною службою, Нацполіцією, Держпраці, МЗС.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано