26 квітня — День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Дата: 26.04.2023 08:10

Сьогодні, 26 квітня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Ця подія – нагадування про небезпеку використання атомної енергетики, про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям. Саме цього дня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Це – найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.

Мирний атом залишається зараз однією з найстрашніших загроз для людства. Нажаль, це стало зрозумілим тільки після трагедії в українському місті Чорнобиль.

Велика подяка всім захисниками та рятувальникам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, та світла пам’ять тим хто загинув в результаті опромінення.

Шановні учасники ліквідації на Чорнобильській атомній станції!

Сердечно бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, життєвої енергії та наснаги, сімейного затишку, щастя, миру, добра та злагоди. Нехай щира людська подяка зігріває ваші серця, опалені загравою Чорнобильської катастрофи.